Jak nie skonsumować kebabu mimo szczerych chęci – w 10 krokach

1. Jedziesz do Stargardu Szczecińskiego na kebab.
2. Dojeżdżasz o czasie pociągiem do Poznania.
3. Pociąg, na który zamierzasz się przesiąść, jest opóźniony 50 minut (później opóźnienie wzrośnie do 90 minut).
4. Postanawiasz wykorzystać ten czas na konsumpcję znanego ci już, świetnego kebabu, przyrządzanego na dworcu zachodnim przez Ahmeda rodem z Azji Mniejszej.
5. Odkrywasz, że ta część dworca jest obecnie poddawana remontowi, a lokal z tureckim przysmakiem przeszedł do historii.
6. Udajesz się do sanitariatu w przydworcowej galerii Posnania, uiszczasz 2 PLN i pobierasz opiewający na tyleż samo kupon zniżkowy.
7. Postanawiasz zrealizować go przy zakupie kebabu w kantynie należącej do sieci Sevi, specjalizującej się w kuchni orientalnej.
8. Dowiadujesz się od obsługującego tam Ahmeda, że przy zakupie kebabu kupon nie obowiązuje. 2 zł zniżki przysługują przy zamówieniu na ponad 15 zł.
9. Bez namysłu obracasz się na pięcie, zniesmaczony faktem, że informacja taka nie była uwzględniona w cenniku. Ani na reklamach rzeczonej kantyny, które licznie porozklejano na ścianach umywalni.
10. Opuszczasz Poznań, nie zaznawszy przyzwoitego posiłku. Po długiej podróży, docierasz do Stargardu z niemal dwugodzinnym opóźnieniem. Na poszukiwania wymarzonego kebabu niestety nie ma już czasu.

Czy słuszne jest tu stwierdzenie, że: jeśli komuś zależy, znajdzie sposób, a jeśli nie zależy – powód?

A co z poczuciem przyzwoitości oraz szacunkiem do czasu i sił konsumenta, który pofatyguje się, by spotkać zawód? Nie rozwlekając się: jeśli kogoś nie przyciska mocny głód, to nie będzie klarnetem i pójdzie sobie z punktu gastronomicznego usiłującego ,,naciągnąć go na forsę”!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s