Winny sporego błędu?

Pan Michał Kędziora, prowadzący blog Mr. Vintage, traktujący o modzie męskiej, użył porównania, jakoby:

Kołnierz łamany noszony do zwykłego garnituru (a większość panów młodych i studniówkowiczów ma takowe) jest sporym błędem. To tak, jakby do kebaba podać wytrawne wino.

Wprawdzie powyższe słowa mają dotyczyć, ze względu na temat wpisu, bardziej klasycznej elegancji w ubiorze, niż kulinariów, jednakże nasz blog, jako traktujący o wspomnianym daniu, poczuł się wywołany do odpowiedzi.

Zrzut - tekst
Źródło: https://mrvintage.pl/2017/08/10-najwiekszych-bledow-koszulowych.html [dostęp 5.09.2017]

W zapisanym przez nas filmie, przedstawiamy degustację lubianego przez nas posiłku, w połączeniu z podanym doń winem wytrawnym, wspomnianym przez autora wyżej przytoczonego artykułu z bloga Mr. Vintage. Sprawdzianowi podlega głównie zestawienie smaków, aromatów i konsystencyj wymienionych powyżej produktów.

Na nagraniu nie roztrząsamy kontekstów kulturowych i konwenansów dotyczących łączenia potraw z napojami, ponieważ:

  • muzułmanie nie pijają alkoholu, który jest zawarty w winie, a to z krajów muzułmańskich wywodzi się oryginalne danie, które wyewoluowało w to, co jada się w Europie pod nazwami: Döner Kebab lub ,,kebab w bułce”. Nie jest jednak konieczne, żeby zawsze do poszczególnych dań podawać wyłącznie tradycyjne napoje.
  • przykładowo, wino wysokiej jakości bywa łączone z owocami morza, które z czasem stały się na stole czymś wykwintnym dzięki smakowi, ale i swej egzotyce
  • wytrawne wino, zwłaszcza czerwone, zasadniczo pasuje do czerwonego mięsa, pieczonego i podawanego na ciepło, mocno doprawionego, a będącego podstawowym składnikiem kebabu
  • nie każdy kebab jest podawany jako typowy fastfood, więc może znaleźć się on wśród pełnej zastawy, w miejscu, gdzie wino czerwone się podaje
  • współcześnie, wiele dań podawanych z ulicznych budek, odchodzi od konwencji fastfoodu na rzecz niszowego slowfoodu, co pozwala na jedzenie ich w spokoju, oraz z popijaniem dobrze dobranym napojem. My, co widać na nagraniu, zapewniliśmy sobie takowe warunki.
  • porównanie w artykule traktuje o ,,sporym błędzie”, i do takiego zamierzamy się odnieść, nie wykluczając możliwości lepszych połączeń, niż kebabu z winem wytrawnym

Ponadto, samo twierdzenie, dotyczące zakładania kołnierzyka łamanego do ,,zwykłego garnituru”, uważamy za współcześnie słuszne.

IMG_20170830_160910
Tak rzecz wygląda [film]
W materiale filmowym użyto hiszpańskiego czerwonego, wytrawnego wina Tritium Rioja, o objętościowej zawartości alkoholu 14 %, z 2014 roku. Doradził nam je pracownik sklepu z winem, argumentując, że lekkie owocowe aromaty powinny kontrować ostrość paprykowego sosu. Jako, że takiż sos jest dość lekki, wino pasujące do przekąsek i warzyw uznaliśmy za właściwe, gdyż jadany przez nas kebab zawiera roślinne dodatki, a mięso nie powinno być szczególnie tłuste.

Serdecznie pozdrawiamy prowadzącego ciekawy blog o modzie męskiej, Mr. Vintage, pana Michała Kędziorę, udzielającego nam porad pracownika sklepu z winem, oraz wszystkie osoby interesujące się klasyczną elegancją lub lubiące kebab!

Redakcja Januszy Kebabu

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s