Piekielnie… przeciętny kebab

Alwernia położona jest 30 km na zachód od Krakowa, na południowej krawędzi Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej. Miasteczko oferuje przyjezdnym możliwość podziwiania typowego zachodniogalicyjskiego ryneczku, gęsto obsadzonego wiekowymi drzewami. Zaledwie 25 km na zachód od niego rozciąga się, utrwalona wieloma wiekami odrębności, granica Małopolski i Śląska. W historycznym centrum Alwerni na próżno jednak szukać lokalu oferującego kebab z mięsem. Bar o nazwie QUICK KEBAB – zlokalizowany nietypowo, w budynku myjni samochodowej – w chwili odwiedzin piszącego te słowa, 29 sierpnia 2017, miał do zaoferowania wyłącznie kebab z kurczakiem.

IMG_20170829_163043
Po prostu – pięknie!

Jedyny w Alwerni lokal, w którym dało się zamówić kebab z wołowiną, okazał się być budką ustawioną na obrzeżach miejscowości, przy parkingu, obok drogi wojewódzkiej 780. W HELL’S KEBAB, bo taką nazwą owa budka była opatrzona, mimo niewielkiej kubatury wnętrza, zmieściły się dwa stoliki dla klientów. Ocenę zewnętrznej estetyki rzeczonej budki pozostawiamy Czytelnikom. Oprócz odpowiadającej naszym standartom potrawy, w cenie 11 PLN,  zamówić można tam też kebab pozbawiony dodatków warzywnych, o 2 zł tańszy.

IMG_20170829_173001
Uspokajamy Czytelników – widoczna na powyższym zdjęciu droga, to tylko przecznica wojewódzkiej.

Jedyną cechą wyraźnie wyróżniającą kebab zaserwowany w «HELL’S», była ponadprzeciętna grubość kawałków mięsa. Wołowinę tę, o zadowalającym smaku i stopniu wypieczenia, uznajemy za najbardziej udany element dania. Pozostałe składniki, wielkość i kompozycję kebabu określić można właśnie jako… piekielnie przeciętne. Elementem zaniżającym ocenę jest bułka, która była niepierwszej świeżości, a na domiar złego zbyt krótko podpieczona.

IMG_20170829_171347
Jest ,,piekielnie”…

Przyznana HELL’S KEBAB punktacja:

 1. Mięso – 4
 2. Sos – 3
 3. Pozostałe składniki – 2,5
 4. Kompozycja i wielkość – 3
 5. Obsługa i atmosfera – 2,5

Po pomnożeniu daje ona wynik końcowy równy 225.

Reklamy

4 myśli w temacie “Piekielnie… przeciętny kebab

 1. Sosik i obsługę dałbym na 4 😉 Właściciel spoko chłop,a sosy wg. mnie eleganckie.
  Polecam przetestować Kebab Orient Express w Trzebinii,chociaż nie wiem czy jest tam mięso „czerwone”

  Polubienie

  1. Oczywiście, recenzji poddajemy jedynie mięso czerwone. W recenzjach Orient Expressu na facebooku pewna pani napisała, że jest tam mięso wieprzowe, co mogłoby nas zadowolić! Będąc w Trzebini weźmiemy Pański komentarz pod uwagę.
   Co do obsługi, w HELL’S podczas naszej wizyty nie było żadnego chłopa, nie licząc klientów. Sos owszem, jakości był przyzwoitej, ale mało ostry, jak na określany w ten sposób sos do kebabu.

   Dziękujemy za wiadomość i pozdrawiamy serdecznie!

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s