Uśmiech w stronę dodatków

Przy zakolu Wisły, u stóp wawelskiego wzgórza, konkurują z sobą dwa uliczne lokale oferujące kebab. Jednym z nich jest popularny «u Szwagra», drugi zaś, to budka podpisana jako Grill bar. Co ciekawe, acz trudne do zauważenia, nosi ona nazwę «SMIL’Y».

WP_20170906_030
Wpatrując się w uśmieszki po bokach szyldu, można zauważyć napisy «SMIL’Y».

Pracownik budki, pan w średnim wieku, zamiast realizować kolejno zamówienia, złożone 6 września 2017, przez piszącego te słowa i dwie kolejne osoby, starał się przygotowywać „jednocześnie” trzy kebaby. W efekcie, wszyscy musieli czekać na swoje danie stosunkowo długo, niezależnie od kolejności, w której podeszli do okienka.

Sam kebab, nabyty za kwotę 12 PLN, budził w przewadze negatywne odczucia. Mięso określić można niestety frazą „ilość, nie jakość”. Wypełniało co najmniej ¾ objętości bułki, lecz zostało drobno zmielone, a ponadto pokrojone na „nikczemnych rozmiarów” fragmenty. Najbardziej rozczarował jednak sos, który miał być w założeniu – jakżeby inaczej – ostry, ale można określić go co najwyżej lekko pikantnym. Co gorsza, sosu było niewiele i spomiędzy jego plam wyzierało suche, mało apetyczne mięso.

WP_20170906_035
Mięso zadowalało ilością, ale niestety nie było szczególnie smaczne, a i za drobno posiekane. Widoczny kleks sosu nie tylko nie wystarczył do oblania całości mięsa, ale też był słaby w smaku i niskiej jakości.

Poprawiającą nieco odbiór całości kontrę stanowiły pozostałe składniki, a zwłaszcza cienka, chrupiąca i optymalnie wypieczona bułka. Nota przyznana za wielkość i kompozycję uwzględnia fakt, że danie było słusznych rozmiarów, a proporcja mięsa do warzyw i rozmieszczenie tych składników w bułce – satysfakcjonujące. Te pozytywne aspekty kebabu z Grill baru niewiele jednak znaczą w obliczu dość niskich not za pozostałe kategorie:

  1. Mięso – 2,5
  2. Sos – 1,5
  3. Pozostałe składniki – 4
  4. Kompozycja i wielkość – 4
  5. Atmosfera – 2,5

Ich iloczyn wynosi 150.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s