Jednak nie świńtuszymy

Noszący nazwę «BOSS KEBAB» lokal jest ulokowany u zbiegu ulic Prądnickiej i J. Słowackiego w Krakowie. Opisywana budka znajduje się w bliskim sąsiedztwie wybudowanego w połowie dziewiętnastego stulecia, z inicjatywy austriackiego dowództwa, doskonale zachowanego Fortu Kleparz. Na zewnątrz lokalu znajdują się ławy i stoły dedykowane konsumentom. Wnętrze, typowo „budkowe”, jest pozbawione dekoracji, ale schludne. Pracująca w lokalu dziewoja zaprezentowała swoją biegłość w sprawnym sporządzaniu kosztującego 11 PLN dania.

1
Pracująca w lokalu dziewoja;

Przy wejściu można dostrzec plakat informujący, że serwuje się tam kebab z mięsem wieprzowym. Niestety, w czasie wizyty tamże, 27 września 2017, dostępna była jedynie wołowina.

Należy jednak przyznać, że mięso to okazało się trafiać w gusta koneserów kebabu. Było podpieczone na chrupiąco, przy tym soczyste, a zeskrawano je w długie i szerokie kawałki. Wyrazy uznania należą się też za różnorodność i jakość dodatków. Prócz tych najbardziej typowych, kebab zwaloryzowano o czerwoną cebulę, kukurydzę, czarne oliwki i marynowaną papryczkę pepperoni. Całość umiejscowiono w bułce – będącej w istocie cienkim, chrupiącym, optymalnie podpieczonym podpłomykiem.

2

Niższą jednak notę przyznać wypada za sos. Do nabierania jego wszystkich rodzajów wykorzystywana jest w «BOSSie» ta sama chochelka. Poskutkowało to introdukowaniem do ostrego sosu zauważalnej, tak wizualnie, jak i smakowo, ilości łagodnego. Sam czerwony sos, choć nie był ostry w należytym stopniu, dobrze komponował się z mięsem swoim intensywnie paprykowym smakiem.

3

Pod względem gabarytów kebab należy zaliczyć do tych większych. Skomponowany był umiejętnie – w całej jego objętości obecne były warzywa, sos i mięso.

Piszący te słowa w przyszłości chętnie ponownie odwiedziłby «BOSS’a», pod warunkiem zyskania pewności, że dostępny będzie kebab z wieprzowiną.

Punktacja przedstawia się następująco:

  1. Mięso – 4
  2. Sos – 2,5
  3. Pozostałe składniki – 4,5
  4. Kompozycja – 4
  5. Obsługa i atmosfera – 3

Po pomnożeniu punktów, wynik końcowy wynosi 540.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s