Yalla lojalna, lojalna Yalla

6 września 2017 roku postanowiliśmy odwiedzić punkt gastronomiczny «Yalla Yalla», znajdujący się przy ul. Czarnowiejskiej w Krakowie.

1
To tu.

Dostępnym sposobem opłacenia zamówienia, wycenionego przez zarządcę na 14 PLN, okazała się gotówka, w dodatku… odliczona. O ile w wypadku pierwszemu z klientów niechętnie wydano resztę, dopytując go o drobne, o tyle drugiemu zaproponowano, żeby pożyczył pieniądze od poprzednika, a później się z nim rozliczył, co jest karygodnym zachowaniem ze strony obsługi! Niezrażeni, zakupiliśmy jedną sztukę kebabu w celach: najedzenia się oraz zrecenzowania tutejszego kunsztu kulinarnego.

2
Tak prezentowały się dodatki za witryną, a także bela mięsa, bela drobiu i reszta kuchni.

Zasadniczo, wystrój pomieszczenia był skromny, acz schludny, jednak nie miał wyróżniającego się klimatu i było dość ciemno, jak na wrześniowe popołudnie. Posiłek został wydany w przyzwoitym tempie. Na szczególną pochwałę zasłużyły sobie roślinne dodatki, które były świeże i zachwyciły ponadprzeciętną różnorodnością, mianowicie były to: rukola, pomidor, czarna oliwka,  kukurydza, biała kapusta i czerwona cebula. Wprawdzie nie uświadczyliśmy ogórka, ale pozostałe składniki dobrze się komponowały, a co najważniejsze, ilością ustępowały mięsu. Główny składnik, pochodzenia krowiego, był po prostu – dobry. Ciepły i delikatnie podpieczony, nie ociekał zbędnym tłuszczem i przyjemnie pachniał. Na szczęście, sięgał on swoją obecnością aż po dno pieczywa, sąsiadując z kapustą. Bułka była odrobinę za miękka, ale w pełni zjadliwa.

3
Kebab z lokalu Yalla Yalla w pełnej krasie;

Niestety, co ostatnimi czasy zdarza się często, sos, pomimo przyjemnej dominacji papryki w jego smaku, nie dostarczał dostatecznej ostrości. Ilością natomiast, pozwalał na dobre przyprawienie nim pozostałych elementów kebabu, równocześnie nie brudząc wszystkiego wokół. Jest to zaleta kompozycyjna.

Podlegające pomnożeniu punkty z poszczególnych kategoryj przedstawiają się tak:

  1. Mięso – 4
  2. Sos – 3
  3. Pozostałe składniki – 4
  4. Kompozycja i wielkość – 4
  5. Obsługa i atmosfera – 1,5

Razem dają one wynik równy 288.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s