Żegnaj, Irlandio, czas w drogę mi już…

Jak donieśli z Irlandii Północnej nasi korespondenci, w Cookstown podaje się kebab barani, co będzie zwieńczeniem niniejszego reportażu.
2 grudnia 2017, podczas pobytu na „Zielonej Wyspie”, udali się oni „zwiedzać” puby, w których grano disco i lano piwo. Było to dobre wyjście, ponieważ wspomniane lokale pozwalały skryć się wieczorem przed nieprzyjemną pogodą, obfitującą w drobną mżawkę, wszechobecną wilgoć i powiewy. Niekorzystny klimat wynagradzały krajobrazy, rozciągające się nad horyzontem, widocznym z brzegu oceanu, gdzie udali się reporterzy.

IMG_0347
Przykładowy irlandzki pub, jeden z odwiedzonych przez naszych korespondentów;

Muzyka w pubie nie zachwycała turystów, za to kamienny wystrój piwnic robił właściwe wrażenie. Jak to często się zdarza, po odwiedzinach w miejscach podających chmielowe napoje drożdżowo-zbożowe, chciało się jeść.

Okazało się, że w 11-tysięcznym miasteczku jest spory wybór dań mięsnych, z baraniną jako głównym składnikiem. Co więcej, w okolicy przetwarza się nie tylko owce, ale i świnie oraz bydło. Dostępny kebab miał kilka wariantów.

IMG_0567
Bogaty jadłospis;

Choć zamówiono zestaw w pudełku, zawierający nierozmoczone, na szczęście, frytki, leżące na dnie, baraninę i dodatki warzywne, oraz sos ostry. Mięso okazało się być skrojone cienko i smakować, według doniesień, wspaniale. Sos ponoć był pikantny tak, jak powinien, za to nie „szczypał”, a równomiernie rozgrzewał i nadawał daniu ostry charakter.

IMG_0569
Pracownicy lokalu w Cookstown ze swoim dziełem;

Można powiedzieć, że baranina z an Chorr Chríochach (irlandzka nazwa) podobna była do tej, serwowanej na ulicy Floriańskiej w Krakowie, czyli dobra. Nietrudno się temu dziwić, gdyż północne regiony Wielkiej Brytanii trudnią się chowem owiec na mięso, jak również doskonałą wełnę, z której słyną.

IMG_0568


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s