Miasto wad?

Chłodnego wieczora, 31 października 2017, przedstawiciele Redakcji udali się do Wadowic. Była to spontaniczna wycieczka, zakończona ciekawymi obserwacjami i skandalem!

IMG_20171031_201149
Gdzieś tutaj dokonał się skandal.

Zaczęło się niewinnie, od awarii pociągu, co spowodowało konieczność jazdy autobusem zastępczym. Nie należy poczytywać tego za wadę, gdyż nowy środek lokomocji sprzyjał spożyciu piwa w podróży. Po dotarciu na Rynek w pięknym mieście, wyposażonym w zakład karny i niezliczoną ilość cukierń z kremówkami, oczywiście tymi właśnie, wszystko się zaczęło.

IMG_20171031_175254
Jazda autobusem należała do wygodnych i dawała możliwość rozkoszowania się napojami chłodzącymi, bardzo niekorzystnymi dla zdrowia.

Pierwszym, a zarazem jedynym godnym odwiedzin lokalem z kebabem, okazał się być «Pamukkale», stojący przy ulicy Adama Mickiewicza 7, w pobliżu rynku. Oprócz budki, w której przyrządzano jadło, stała tam altana ze stolikami, wyposażonymi w wygodne, duże krzesła oraz popielniczki. Całość wystroju wykonano z drewna. Oprócz nas, pod dachem siedziały dzieci w niecodziennych strojach i z twarzami wymalowanymi na różne sposoby. Obsługa szybko uwinęła się z wykonaniem naszego zamówienia, wycenionego na 9 PLN. Co ciekawe, podczas płacenia, klient otrzymywał kartonowy prostokąt z numerkiem, po którym proszony był do okienka po odbiór jedzenia.

IMG_20171031_191303
Tenże numerek otrzymaliśmy po opłaceniu zamówienia.

Przez witrynę budki można było dostrzec pracownika, mieszającego sosy, stojące na ziemi, we wiadrach, przy pomocy mieszarki do betonu. Fakt ten, oraz wygląd i układ całego punktu gastronomicznego, a także wspomniane numerki, podnoszą ocenę za obsługę i atmosferę, w stosunku do wartości neutralnej.

IMG_20171031_191804
Spójrzcie Państwo, co można uzyskać przy pomocy zwykłej mieszarki do betonu, wiadra i odpowiednich składników!

Wspomniany sos okazał się być zadowalającej jakości i ostrości, jak również nalany odpowiednio, acz nie zanadto obficie. Niestety, na finiszu, obecny był sos łagodny, w dodatku w ilości, powodującej cieknięcie po palcach osoby trzymającej danie. Mięso wołowe było nieznacznie za słabo wypieczone, o średnim, jak na kebab, stopniu zmielenia. Warto zaznaczyć, że było to jedyne, które opisywanego wieczora udało się nabyć. Niestety, w Wadowicach, w pozostałych lokalach z „kebabem” serwowano wyłącznie drób. Wiele osób skorzystało z tegoż produktu zastępczego.

 

Dodatki w zamówionym daniu nie zachwycały, podobnie, jak bułka, tak, jak wołowina – za słabo podpieczona. Oprócz kapusty czerwonej i białej, surówka nie obfitowała w inne składniki, poza feralnym sosem łagodnym. Wielkość kebabu sprawiała dobre wrażenie, lecz kompozycja – nie. Na dnie pieczywa znalazła się bowiem jedynie wspomniana mieszanina warzywno-nabiałowa.

Lokal działający  w Wadowicach, pod szyldem Pamukkale, zasłużył na następujące noty:

  1. Mięso – 3,5
  2. Sos – 4
  3. Pozostałe składniki – 2
  4. Wielkość i kompozycja – 2,5
  5. Obsługa i atmosfera – 3,5

a więc na końcową ocenę wynoszącą punktów 245.

IMG_20171031_201218
Tablica wisząca na ścianie budynku z lokalem «Kebab Abrakebabra»; Magiczna sztuczka polega na znikaniu beli mięsa wieprzowego, gdy przychodzą żądni go goście.

Choć, zgodnie z nazwą miasta, recenzowany niniejszym kebab niepozbawiony był wad, to okazał się być jedynym wartym odwiedzin w okolicy, spośród kilku dostępnych. Z tych budek, które nie przyciągały zbytnio uwagi, ze względu na podawany w nich wyłącznie drób, na negatywne wyróżnienie zasłużył punkt, wspomniany w filmie, uzupełniającym niniejszą recenzję. Pomimo potencjału, by podawać wieprzowinę, przedsiębiorstwo to postanowiło wzgardzić, przynajmniej niektórymi, klientami.

Kilka miejsc, w których najprawdopodobniej nie uświadczy się czerwonego mięsa:

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s