O jedno odchylenie standartowe

O Sosnowcu słyszał chyba każdy z naszych Czytelników, choć zapewne nieliczni pokusili się o wizytę w tej miejscowości. Wyraża się nadzieję, iż wszyscy wiedzą też, że Sosnowiec, choć graniczy poprzez rzekę Brynicę z Katowicami, nie znajduje się na Śląsku, lecz w zachodniej Małopolsce, a zarazem w byłej Kongresówce. O tym, że znaleźli się na obszarze zaboru rosyjskiego, przybyłym zza granicy podróżnym wysiadającym na schludnym sosnowieckim dworcu, przypomina cerkiew ustytuowana nieopodal.

Spośród rozlicznych lokali na obszarze kebabowego Zagłębia (które zresztą, wbrew geograficznym uwarunkowaniom, rozciąga się po obu stronach granicznej rzeki), jeden w szczególności przykuł uwagę piszących te słowa. Wedle danych dostępnych w sieci web, w lokalu rzekomo serwuje się kebab z mięsem z łopatki wieprzowej. Budka ta, odwiedzona 8 grudnia 2017, położona jest na sosnowieckim osiedlu Środula i opatrzona szyldem «Osman». Jak się okazało, nie ma możliwości wyboru gabarytów dania, a za standartowy kebab w bułce przyjdzie klientowi uiścić 15 PLN. Na zapytanie o kebab z wieprzowiną, pracownik lokalu udzielił informacji, że w soboty takowy nie jest dostępny, przy czym poczynił to w tonie takim, jakby rzecz należała do wiedzy powszechnej. Stanowczego napiętnowania wymaga, połączony z w/w zachowaniem, brak stosownej informacji na stronach internetowych lokalu – na facebook oraz w mapach Google. Odzwierciedleniem tej sytuacji jest obniżona ocena za obsługę i atmosferę, mimo że wygląd i wystrój samej budki wywiera pozytywne wrażenie.

IMG_20171209_161544

Sprawnie sporządzony kebab swym rozmiarem przewyższał przeciętny kebab średniej wielkości o co najmniej jedno odchylenie standartowe. Dość grubo skrojone, lecz drobno zmielone mięso i zupełnie typowe dodatki sprawiły, że kebab ten zapamiętywałoby się z uwagi na ilość, nie jakość. Godny zapamiętania za swe walory smakowe był jednak sos – w doskonały sposób łączący w sobie lekko octowy smak marynowanej papryki z satysfakcjonującą ostrością.

IMG_20171209_162305

Kebab serwowany w «Osmanie» z całą pewnością nie stanowi wystarczająco dobrego powodu, by ponownie zdecydować się na wyprawę do Sosnowca. Tym bardziej, że zawiódł nadzieje pokładane w nim w związku z obiecywanym kebabem z łopatki wieprzowej. Jak jednak będą mogli Państwo się przekonać z lektury naszego blogu, w Sosnowcu nietrudno o znacznie gorszy kebab.

Oceny przyznane sosnowieckiemu «Osmanowi»:

  1. Mięso – 4
  2. Sos – 4,5
  3. Pozostałe składniki – 2,5
  4. Wielkość i kompozycja – 4,5
  5. Obsługa i atmosfera – 1,5

Po pomnożeniu dają iloczyn równy 303,75.

Reklamy

Jedna myśl w temacie “O jedno odchylenie standartowe

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s