Król piechotą chodzi…

Katowicki «KEBAB KING» odwiedzono, celem przeprowadzenia degustacji, 25 lutego 2018. Lokal znajduje się przy narożu placu Andrzeja, vis-à-vis głównego dworca kolejowego Katowic. Wedle napisu na witrynie, czynny jest 24 godziny na dobę. Wewnątrz nie uświadczy się co prawda klimatycznej atmosfery czy oryginalnego wystroju, ale jest schludnie i można wygodnie zasiąść. Obsługująca niewiasta sprawiała dobre wrażenie swą uprzejmością i nienachalnym uśmiechem. Wkrótce wykazała się też w pełni zadowalającymi umiejętnościami w zakresie sporządzania kebabu.

IMG_20180225_115117
Klarowne oznaczenie punktu;

 

Wiszący ponad ladą jadłospis jest nieprzeciętnie długi i widnieje na nim m.in. danie składające się z samego mięsa i sosu. Do degustacji przewidziano jednak standartowy kebab w bułce, wyceniony na 11 PLN. Jak się okazało podczas składania zamówienia, mięso oferowane do kebabu stanowi mariaż wołowo-drobiowy. W roli kluczowego składnika dania, stuprocentowe mięso czerwone w lokalu «KEBAB KING» nie jest dostępne.

IMG_20180225_113948
Widać strukturę sosu, zwłaszcza pożądany duży udział części stałych.

W toku konsumpcji okazało się, że udział tej drobiowej ingrediencji jest zapewne nieznaczny, bowiem nie jest ona wyraźnie wyczuwalna i nie wpływa negatywnie na doznania smakowe. Mięso uznano jednak za niewystarczająco przypieczone i zbyt cienko skrojone. Poza mięsem, wypełnienie stanowiły jedynie najbardziej typowe warzywa: kapusta biała i modra, ogórek kiszony i pomidor. Warzywa zalegały powyżej mięsnego wsadu, jak również się z nim obocznie zazębiały – aż do dna cienkiej, chrupiącej bułki.

IMG_20180225_114003

Jak można zaobserwować na zdjęciach, sosu poskąpiono. Znajduje to odzwierciedlenie w obniżonej ocenie za kompozycję, mimo, że sam rozkład składników w bułce był w pełni poprawny. Ocena za sos, nazwany przez obsługującą dziewczynę mianem sambal, jest jednak wysoka – ten gęsty i satysfakcjonująco ostry sos przepełniony był pestkami i fragmentami papryki. Jego ostrość odczuwało się jeszcze długo po spożyciu.

W obliczu przedstawionych powyżej faktów i opinii, przyznaje się oceny:

  1. Mięso – 3
  2. Sos – 4,5
  3. Pozostałe składniki – 2,5
  4. Wielkość i kompozycja – 2,5
  5. Obsługa i atmosfera – 3

Przemnożone przez siebie dają one ocenę końcową kebabu z «KEBAB KING»: 253,125.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s